fbpx
Lifestyle

A ty jak często macasz sobie cycki?

15 września 2016

Blogerki zawsze piszą o ważnych sprawach, wiadomo. Jak zrobić idealne zdjęcie stóp albo czy żółty pasuje do brązowego i dlaczego nie. Ale ja nie o tym, bo przecież jasna sprawa, że pasuje. Dziś chciałam wam powiedzieć coś ważnego.

Nie każda z nas będzie mamą. I choć u niektórych do końca życia pozostaną li tylko jako walor wizualno-estetyczno-seksualny, są nieodłącznym atrybutem kobiecości. Piękne piersi. Kolokwialne cycki. Archaiczny biust. Nie ważne jak nazwane, ważne żeby były zdrowe.

Każda z nas codziennie poświęca dziesiątki minut na pielęgnację. Na to żeby torebka pasowała do bucików, buciki do rajstop, rajstopy do sukienki a sukienka do okazji. Na to, żeby rzęsy były jak najdłuższe, włosy układały się w fale, usta były uszminkowane a nos się nie świecił. I co? I nic! Bo to wszystko staje się mało istotne, kiedy jesteśmy chore.

A ile czasu poświęcamy swojemu ciału? Nie skupiając się na zabiegach upiększających, ale temu by służyło nam jak najdłużej? I jak najlepiej? Ja wiem, że dziś trzeba być ładnym i wiecznie młodym. Ale wiecie co? Najlepiej na świecie jest być zdrowym.

Nie boję się swojego odbicia w lustrze. Już wiem, że nie zostanę miss świata. Po 30-tce zmienia się jednak punkt widzenia. Nie boję się swojego ciała i nie boję się go dotykać. Mam dla niego czas. Nie tylko wtedy, gdy biegam, gdy rzeźbię każdy mięsień i wcinam brokuły. Także wtedy, gdy wycieram się po kąpieli i badam dokładnie swoje piersi. Bo je kocham, bo są moje, bo kocham siebie.

Zbliża się Światowy Dzień Walki z Rakiem Piersi. Obiecajcie mi coś. Nawet jeśli nie lubicie się przeglądać i dotykać. Nawet jeśli pomyślicie, że robicie to nieumiejętnie. Zbadajcie się. I niech wam to wejdzie w nawyk. Nawyk, który może uratować wasze piersi. I wasze życie.

Wpis ten dedykuje wszystkim kobietom i im pięknym piersiom. I wszystkim facetom. Panowie, dbajcie o piersi swoich pań! To nic złego zapytać, kiedy ostatnio się badała. Albo jej przypomnieć, bo jest gapa.

You Might Also Like