fbpx
Myśli zebrane

Ja też jestem kobietą

22 października 2017

Uwielbiam być kobietą! Co prawda nie noszę szpilek, nie maluję paznokci na czerwono, nie wstaję godzinę wcześniej, żeby sobie zrobić makijaż i włosy. Ale kiedy mam ochotę jestem kobietą w 100%. No może PMS chętnie oddałabym komuś innemu i damskie fochy. kiedy nie wiadomo co jak i dlaczego. Ale całą resztę biorę na klatę. A raczej na cycki.

Od kilku dni sieć podbija akcja #metoo, która dała mi sporo do myślenia. Nie tylko przez molestowanie. Przez to, jakimi kobiety są strasznymi hipokrytkami. Czy mnie się zdarzały nieprzyjemne momenty? Wielokrotnie. Jeden z mniej fajnych był wtedy, kiedy kolega z pracy uznał, że skoro jesteśmy na imprezie i ja mam bluzkę z gołymi plecami i stoję przed nim, to znaczy, że może mi włożyć rękę pod spód. Zatkało mnie. I tylko ten moment totalnego zaskoczenia spowodował, że nie dostał w mordę. Takich zdarzeń było kilka i nie drodzy panowie, to, że zakładamy kuse spódniczki, mamy cycki na wierzchu nie uprawnia was do tego, żeby nas obmacywać.

Z drugiej strony zastanawia mnie jedno – kobiety wykorzystują swoją kobiecość wtedy, kiedy mają na to ochotę. Cała reszta to molestowanie.

Kiedy facet Ci mówi w pracy, że jesteś piękna to molestowanie.
Jak na randce, na którą szykowałaś się 5 h mówi to samo, to nie. A jak się wyszykuje jeszcze bardziej i wyeksponuje cycki, to może zapłaci albo weźmie mnie na weekend do Sopotu.
Jak się odpowiednio ubiorę, to może dostanę lepszą ocenę z egzaminu, lepszą pracę albo drinka.
Ale jak się wystroję i zaczepi mnie akurat nie ten, co powinien to molestowanie.

Pewnie, że ubieramy się dla siebie. Ale nie wciskajmy kitu, że tak jest zawsze. W większości ubieramy się dla nich. Nie dla koleżanek, nie dla dziecka, nie dla matki. Chcemy być atrakcyjne dla facetów. A gdy oni tę atrakcyjność zauważają, wtedy głośno protestujemy. To zakłamanie.

Jestem przeciwna wulgarnym żartom.
Jestem przeciwna wszelkiemu molestowaniu cielesnemu.
Ale do cholery nie popadajmy w paranoję! Nie róbmy z siebie cnotek wtedy, kiedy nam wygodnie, bo to krzywdzące dla facetów i dla nas samych.

You Might Also Like